11 wrz 2013

Szkoła i lekcje. Jak się zmobilizować?


Każdy z nas zna ten ból kiedy tydzień po rozpoczęciu roku są już zadania domowe. Głupio dostać minusa lub pałę po tygodniu szkoły. Najtrudniej jest się do odrabiania zadań, zmobilizować. Ja mobilizuję się tym, że chcę dostać się do dobrego liceum. Niestety w moim przypadku to chyba nie będzie łatwe. Treningi mam o 7.30 przez co się nie wysypiam. Do domu wracam autobusem z ciężkim plecakiem i torbą. Głodna i bardzo zmęczona nie mam siły odrabiać zadań.

                                                                       Żyje się raz.

Trzeba nauczyć się lubić ból ciężkiej pracy. On jest tylko tymczasowy. Pamiętajcie o tym, że szkoła podstawowa, czy gimnazjum już nie wróci. Tylko raz w życiu jesteś w podstawówce, gimnazjum, liceum. No chyba, że nie zdasz lub olejesz szkołę.
Gdy na lekcji dostajemy zadanie domowe spróbuj zaznaczać sobie stronę w ćwiczeniach lub podręczniku gdzie jest zadanie do wykonania. Wyciągając książki z plecaka widzisz ile masz do zrobienia. Robiąc zadania lepiej aby było cicho w pomieszczeniu. Wtedy możesz się bardziej skupić. Niektórym jednak lepiej odrabia się lekcje przy muzyce. Tak jak mi. Przed zadaniami zrób sobie przerwę nie więcej niż pół godziny. Zrelaksuj się czytając książkę, siedząc przed komputerem, oglądając telewizję. Gdy siądziesz do lekcji wyłącz komputer aby koleżanka z facebook'a/skypa/nk ci nie przeszkodziła. Znam to. Uwierz. Gdy masz zadanie z lekcji której nie masz następnego dnia i nie chce ci się jej robić najlepiej weź neonową karteczkę i napisz sobie, np. CHEMIA zad. 11 str. 16 i powieś w widocznym dla ciebie miejscu. Wtedy nie zapomnisz co masz zrobić + nie rób zadań z internetu! idź z tym do rodzica, babci, dziadka ale nie zrzynaj z neta!
Ważne jest powtarzanie sobie lekcji. Jak masz wolny czas to połóż się na łóżku z książką od historii i przeczytaj ostatni temat. Nigdy nie wiadomo kiedy nauczyciel zrobi kartkówkę.

Mam nadzieję , że to co napisałam trochę ci pomoże  :)


Powodzenia.!

4 komentarze:

 1. Ja staram sie odrabiać lekcje regularnie ;)

  http://young-never-die.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. ahhh. ta nauka ;/
  Zapraszam na mojego bloga .Było by miło gdybyś pozostawiła po sobie ślad w postaci komentarza.
  http://wana-wanaa.blogspot.com/
  +Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny blog, oczywiście obserwuję *O* Zapraszam do nas, może się odwdzięczysz? :3
  julga-and-julczi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń